Bandomasis važiavimas „Shell Eco-marathon 2007“: didžiausias efektyvumas
Bandomasis važiavimas

Tarp šių metų „Shell Eco Marathon“ nugalėtojų pateko komandos iš Danijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir Norvegijos. Didelis sėkmingų komandų skaičius atspindi didėjančią renginio svarbą, kuriame dalyvavo rekordiniai 257 dalyviai iš 20 šalių.

„Nuostabūs dalyvių rezultatai yra tikras įrodymas, kad naujos kartos inžinieriai vis labiau užsiima energijos efektyvumo iššūkiais ir siekia tvarios ateities“, – sakė Matthew Batesonas, „Shell“ komunikacijos vadovas Europai.

Prototipai

„La Joliverie“ komanda iš Sankt Peterburgo. Įveikęs 3 km kliūtį, Juozapas vėl laimėjo prototipų lenktynes ​​„Shell Eco-Marathon“. „000 of the Year“ lenktynes ​​laimėjusi Prancūzijos komanda laimėjo benzininiu varikliu, išlaikydama geriausią savo rezultatą paskutinę varžybų dieną. Studentai iš Juozapo užfiksavo 2006 km / l degalų rezultatą ir taip sugebėjo aplenkti savo stipriausius konkurentus ESTACA Levallois-Perret, taip pat iš Prancūzijos (3039 km / l) ir Tamperės technologijos universiteto (Suomija) komandą (2701 km / l).

Geriausiai vandenilio elementų prototipų varžybose pasiekė „Ecole Polytechnique Nantes“ (Prancūzija) komanda. Prancūzijos komandai pavyko įveikti 2797 km, prilygstant vienam litro degalų kiekiui, ir labai nedideliu skirtumu aplenkė savo konkurentus vokiečius Hochschule Offenburg iš Taikomųjų mokslų universiteto (2716 km su XNUMX litro kuro atitikmeniu) ir Chemnico technologijos universiteto komandą. km prilygsta vienam litrui degalų). Šių metų „Shell Eco-Marathon“ sėkmingai varžėsi trys saulės energija varomi prototipai, o varžybas laimėjo Prancūzijos komanda iš Lycée Louis Pasquet.

Kategorija „Miesto koncepcijos“

„DTU Roadrunners“ yra du kartus „Shell Ecomarathon“ miesto koncepcijų kategorijos nugalėtojas. Danijos technologijos universiteto komanda laimėjo ne tik vidaus degimo variklių klasę, bet ir laimėjo Urban Climate Protection Concepts apdovanojimą. Pergalę jis šventė su De Haagse Hogeschool dalyviais, kurie vandenilio elementų klasėje iškovojo pirmąją vietą.

Specialūs prizai

Šių metų „Shell“ Europos ekologinis maratonas pasižymėjo techninėmis naujovėmis ir dizaino, saugos ir ryšių patobulinimais. Neginčijama specialiųjų apdovanojimų ceremonijos žvaigždė buvo Norvegijos Ostfoldo Haldeno universiteto koledžo komanda, kuri varžosi „Urban Concepts“ kategorijoje. Norvegijos komandos automobilio dizainas primena seną lenktyninį automobilį ir sužavėjo žiuri savo praktiškumu ir realia serijinio modelio gamybos galimybe. Ostfoldo universiteto koledžo Haldeno komanda užėmė pirmąją vietą SKF dizaino apdovanojime su ispanų IES studentais Alto Nolanu Barredosu-Asturiasu ir tvariausio dizaino apdovanojimų reitinge liko antra už Tulūzos „Proto 100 IUT GMP“ komandos.

Norvegijos komanda taip pat buvo apdovanota „Shell Communications“ prizu ir už pastangas saugos laikytis užėmė antrąją vietą „Autosur“ saugumo apdovanojime. „Shell Eco-Marathon“ saugos kategorijoje nugalėtoja tapo Prancūzijos koledžo Roger Claustres komanda Clermont-Ferrand. „Bosch“ inovacijų apdovanojimas buvo įteiktas Milano politechnikos universiteto komandai. Italijos komanda komisiją sužavėjo išcentrinės automobilio sankabos konstrukcija.

Socialinis apdovanojimas atiteko AFORP Drancy, Prancūzija, už įvairių pramoginių edukacinių iniciatyvų organizavimą, įskaitant įkvepiantį žaidimą „Eco Marathon“ visiems bėgikams.

„Shell Eco-marathon 2007 tikrai sugebėjo parodyti tikrus automobilius, kuriuos sukūrė ir pristatė studentų komandos, kad parodytų, kaip perkelti energiją, technologijas ir naujoves į ateitį“, – pridūrė Matthew Batesonas.